Про організацію
Навігація

Привітання

Тернопільська обласна організація
Української Спілки ветеранів Афганістану
радо вітає Вас на своїх WEB-сторінках.

Пошук
Google

Друзі сайту
Українська Спілка ветеранів Афганістану

Розсилка RSS новин з www.ter-usva.at.ua | Вхід 27.06.2019, 09:25

12 квітня 1990 року ініціативною групою воїнів-інтернаціоналістів області було створено Тернопільське обласне відділення Спілки ветеранів Афганістану з реєстрацією в місті Москва. Головою організації був обраний Віталій Хоміцький. У грудні 1991 року Тернопільське територіальне відділення Спілки ветеранів Афганістану СРСР перереєстроване як Тернопільське обласне відділення Української Спілки ветеранів Афганістану. Головою організації був обраний Віктор Місько. 28 жовтня 1995 року на засіданні Ради обласного об'єднання реабілітації ветеранів афганської війни та ініціаторів військово-патріотичної роботи було прийнято рішення про об'єднання двох обласних організацій в одну організацію Тернопільке обласне відділення УСВА. 12 червня 2003 року Тернопільське обласне відділення УСВА перереєстровано в Тернопільську обласну організацію Української Спілки ветеранів Афганістану(воїнів-інтернаціоналістів).  З 30 листопада 2011 року новим головою обласної Спілки обрано Лісового  Сергія Євгеновича.
 За час існування організації проведено 6 звітно-виборних конференцій. 
 В структуру організації входять: Правління, Президія, Ревізійна комісія, 2 міських та 14 районних організацій. Найбільш активними та дієвими організаціями є Тернопільська міська (голова Храпцьо Р.І.), Гусятинська районна (голова Храпливий М.М.) та Теребовлянська районна (голова Гумніцький Б.Р.). 
 Велика увага приділяється увічненню пам'яті загиблих. Збудовано пам'ятники в містах Тернополі, Гусятині, Ланівцях, Теребовлі, Кременці, Чорткові, Підволочиську, Заліщиках, Шумську, Бучачі, Збаражі, Почаєві.
 В області діє 2 музеї: в  Тернопільському обласному краєзнавчому музеї постійно діюча експозиція "Війна в Афганістані", а в селі Борщівка Лановецького району в сільській школі знаходиться музей героя-афганця, Героя Радянського Союзу підполковника Ярослава Павловича Горошка, в м. Монастириську та в м. Теребовля відкрито кімнати-музеї про афганську війну в приміщеннях районних Спілок.

 

Всі матеріали на сайті розміщені для ознайомства без цілей комерційного використання. Copyright www.ter-usva.at.ua Хостинг від uCoz